Międzynarodowy Sukces Mazovii

Zawodnicy UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki rocznik 2009 zajęli drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Fragaria Cup 2019”. Zawody odbywały się od 2 do 6 lipca w słowackim Preszowie.

Do rywalizacji przystąpiło 27 drużyn z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Rumunii, Słowacji, Łotwy i Polski. Zostały one podzielone na trzy grupy. Czas gry wynosił 25 minut, a na boisku przebywało 6 zawodników + bramkarz. Mazovia trafiła do grupy C, gdzie pokonała kolejno: DYUSSH Pińsk C (Białoruś) 8:1, FK SAFI Preszów (Słowacja) 6:1, MKS Żory C (Polska) 8:0, BFK Salaspils (Łotwa) 2:0, CSJ Stiinta U Craiova ( Rumunia) 2:1 oraz uległa ukraińskim zespołom : Halichina Lwów 0:9, Zinedine Uzhgorod A 0:3 i FC Lions-Irpin Irpiny 0:1. Mazovia Tomaszów Mazowiecki zajęła trzecie miejsce w grupie i awansowała do fazy pucharowej. W ćwierćfinale czekał już zwycięzca grupy A – Prykarpattia Ivano-Frankivsk (Ukraina). Mecz był bardzo zacięty i długo utrzymywał się remis 1:1. Zawodnicy Mazovii przeważali, ale nie mogli pokonać bramkarza rywali. Cierpliwość opłaciła się i na dwie minuty przed końcem meczu upragnioną bramkę strzelił Kamil Konewka. Półfinał był polski. Przeciwnikiem był UKS Rona 03 Ełk. Mazovia szybko zdobyła dwa gole po trafieniach Szymona Bagieńskiego i kontrolowała przebieg meczu. Finał stał się faktem. Tutaj Mazovia grała z grupowym rywalem Halichiną Lwów. Zawodnicy Mazovii wyciągnęli wnioski z poprzedniego spotkania i dzielnie walczyli z silnym ukraińskim zespołem. Efektem tego był gol Dawida Szczepaniaka i Mazovia wygrywała 1:0. To podrażniło przeciwnika, który ruszył do licznych ataków. W bramce bardzo dobrze spisywał się Marcel Pietraszek. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko na boisku. Jednak Halichina Lwów okazała się lepsza i to ona wygrała finał 3:1. Na uwagę zasługuję fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Konewka z Mazovii Tomaszów Mazowiecki.

Wszystkim zawodnikom należą się brawa. Za walkę, poświęcenie i determinacje. Dziękujemy!!!

Skład drużyny UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki: Marcel Pietraszek, Igor Jakubiszak, Dawid Deredas, Miłosz Nowak (3), Dawid Szczepaniak(5), Kamil Konewka (13), Szymon Bagieński (7), Fabian Lisiczko(1), Jakub Duła (1), Mateusz Filipczak, Hubert Milczarek, Patryk Jamrożek(1).

Trener: Mariusz Kosylak