Turniej w Radomsku - II miejsce !!!

Mazovia Tomaszów Mazowiecki rocznik 2009 zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „MIKOŁAJKOWY ESBANK CUP”, którego organizatorem był RAP Radomsko. Zawody odbyły się 9 grudnia. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze trwały 14 minut.

Mazovia trafiła do grupy A, gdzie rywalami byli: RAP I Radomsko, Raków Częstochowa, MULKS Łask . Nasi chłopcy pokonali MULKS Łask 1:0, RAP I Radomsko 2:1 i przegrali z Rakowem Częstochowa 0:3. Takie wyniki dały Mazovii Tomaszów Mazowiecki drugie miejsce w fazie grupowej. Półfinał to mecz z pierwszą drużyną grupy B – Włokniarzem Zelów. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Mazovia przegrywała już 0:3. Jednak chłopcy pokazali charakter i doprowadzili do remisu 3:3. O finale miały zadecydować rzuty karne. Tu także nie zabrakło emocji. Nasz bramkarz Marcel Pietraszek obronił 4 rzuty karne. Ostatecznie Mazovia Tomaszów wygrała w karnych 3:2. W finale rywalem był ponownie Raków Częstochowa, czyli drużyna, z którą w grupie Mazovia przegrała. Nasi piłkarze wyciągnęli wnioski z poprzedniego meczu i finał był w ich wykonaniu zdecydowanie lepszy. Jednak Raków Częstochowa zdołał strzelić gola i wygrał 1:0.

Wszystkim zawodnikom należą się brawa za walkę i determinację w grze. Brawo chłopcy!!!

Skład Mazovii: Marcel Pietraszek, Dawid Deredas, Natan Stępień, Kamil Konewka(3), Patryk Jamrożek(1), Igor Jakubiszak, Dawid Szczepaniak(2), Hubert Milczarek(1), Miłosz Nowak(2).