Turniej LV CUP 2018-trzecie miejsce!!!

2 maja chłopcy z rocznika 2009 zajęli trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej – LV CUP 2018. Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn, które podzielono na trzy grupy.

Grupa A: Lechia Tomaszów Mazowiecki Czerwona, Ceramika Opoczno, AS Sieradz, ŁKS Łódź, Oranje Konin.

Grupa B: Grabka Grabica, SMS Łódź, Lechia Tomaszów Mazowiecki Zielona, SAP Andrespolia, Stradom Częstochowa.

Grupa C: Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Widok Skierniewice, Łódzka Akademia Futbolu, LKS Będków, Juventa Starachowice.

Czas gry w fazie wstępnej i finałowej wynosił 15 minut. Bramki 5x2. Liczba zawodników przebywających jednocześnie na boisku 5+1 (bramkarz). Mecze rozgrywane systemem :każdy z każdym” . Faza finałowa rozgrywana była w trzech grupach:

Liga Mistrzów ( awans trzech zespołów z pierwszych miejsc w grupach plus dwie z drugich miejsc z najlepszym bilansem)

Liga Europy (drużyna z drugiego miejsca z najsłabszym bilansem, trzy zespoły z trzecich miejsc plus zespół z czwartego miejsca z najlepszym bilansem)

Liga Polska ( dwie drużyny z czwartych miejsc plus trzy zespoły z piątych)

Mazovia Tomaszów Mazowiecki w pierwszym meczu w grupie C spotkała się z Widokiem Skierniewice. Już pierwszy mecz z bardzo dobrym rywalem (jak się okazało ze zwycięzcą turnieju) był bardzo emocjonujący. Mazovia i Widok stwarzali sobie wiele sytuacji podbramkowych. Nasi chłopcy strzelali jak natchnieni, jednak Widok potrafił doprowadzić do remisu. Mecz zakończył się remisem 3:3. Bramki dla Mazovii zdobyli Kamil Konewka (2), Miłosz Nowak.

Drugie spotkanie to zwycięstwo z Juventą Starachowice 3:1. Z gola cieszyli się Kamil Konewka, Miłosz Nowak, Igor Owczarczyk.

Trzecim rywalem była Łódzka Akademia Futbolu. Przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak cierpliwa gra dała zwycięstwo Mazovii 2:0. Bramki zdobyli Kamil Konewka i Igor Owczarczyk.

Czwarte spotkanie z LKS Będków to mecz do jednej bramki. Mazovia wygrała 9:0. Na listę strzelców wpisali się Miłosz Nowak (3), Kamil Konewka (3), Igor Owczarczyk (2), Kuba Duła.

Mazovia Tomaszów Mazowiecki i Widok Skierniewice zdobyli po 10 punktów w grupie i awansowali do fazy finałowej – Ligi Mistrzów. Oprócz Widoku i Mazovii do najlepszej piątki turnieju zakwalifikowały się SMS Łódź, ŁKS Łódź, Lechia Tomaszów Mazowiecki Czerwona.

Znów w pierwszym meczu przyszło się Naszym chłopcom zmagać z Widokiem Skierniewice. Otwarcie meczu było bardzo dobre dla Mazovii, bo pięknym strzałem popisał się Miłosz Nowak. Jednak Widok doprowadził do remisu, a w końcówce zadał decydujący cios i wygrał 2:1.

Drugie spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki to przegrana 0:3.

W kolejnym meczu z SMS Łódź Mazovia wykorzystała w końcu swoje szanse i wygrała 4:0. Gole zdobyli Igor Owczarczyk (3), Miłosz Nowak.

Ostatnie spotkanie z ŁKS Łódź decydowało o trzecim miejscu w turnieju. Ponownie chłopcy dobrze weszli w mecz i wygrywali już 2:0 po bramkach Miłosza Nowaka i Igora Owczarczyka. Wydawało się, że spotkanie jest pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. Własne błędy spowodowały, że minutę przed końcem Mazovia przegrywała 2:3. Jednak chłopcy pokazali, że potrafią walczyć do końca. W ostatniej akcji meczu Igor Owczarczyk strzelił upragnioną bramkę. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Był to zwycięski remis, bo dał Mazovii Tomaszów Mazowiecki 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej - LV CUP 2018.

Turniej wygrał Widok Skierniewice, a drugie miejsce zajęła Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Mazovia Tomaszów Mazowiecki zaprezentowała się bardzo dobrze na prestiżowym turnieju. Pokazała charakter i determinację w grze do ostatniej minuty. Należy podkreślić, że na te wyniki składa się dobra postawa w bramce Marcela Pietraszaka. Na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy dwoili się w defensywie- Kamil Konewka, Natan Stępień i Dawid Deredas. Każdy zawodnik dał z siebie wszystko. Brawo chłopcy!!!

Na uwagę zasługuję fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Nasz zawodnik Igor Owczarczyk.

Mazovia w składzie: Marcel Pietraszek, Natan Stępięń, Dawid Deredas, Kamil Konewka, Igor Owczarczyk, Miłosz Nowak, Dawid Szczepaniak, Jakub Duła, Filip Psut.

Trener: Mariusz Kosylak